جایی برای باغ سبزیجات وجود ندارد؟

به دلیل عدم اطمینان اقتصادی و به دلیل هشدارهای بهداشتی ناشی از نظارت ناچیز دولت بر تأمین کنندگان مواد غذایی ، بسیاری از خانواده ها اکنون میوه و سبزیجات خود را پرورش می دهند و سهام زنده و حیوانات غذایی خود را پرورش می دهند. انجمن باغباني ملي گزارش مي دهد كه بيش از 7 ميليون خانوار در حال انجام كارهاي غذايي خود هستند. نهالستان های بزرگ بذر از افزایش چشمگیر فروش بذر و نهال خبر می دهند. Jarden Home Sales ، سازنده لوازم کنسرو خانگی Ball و Kerr ، نیز از رشد مشابه فروش آنها خبر داده است.

باغبانان شهری که می خواهند به این جنبش بپیوندند ، معمولاً در یافتن فضایی نگهداری گیاه بابا آدم برای پرورش چند سبزیجات از باغهای شخصی خود دشوار هستند ، بنابراین باید خارج از محدوده فکر کنید – ممکن است از اینکه فضای کافی برای تلاش شما وجود دارد تعجب کنید

چندین گزینه برای ایجاد فضا برای باغ شهری شما وجود دارد. اکثر این گزینه ها را می توان ترکیب کرد یا ممکن است مجبور شوید بسته به شرایط فقط به یک سبک باغچه بسنده کنید. برخی از گزینه ها به شرح زیر است:

باغ تخت یا برج تختخواب برجسته
باغبانی کانتینر
باغبانی داخل سالن یا باغبانی هیدروپونیک
باغ لازانیا یا No-Dig
باغ نی نی
باغبانی عمودی

باغبانی مرتب یا باغچه های پا مربع یک سیستم باغبانی فشرده است به این معنی که گیاهان نزدیک به یکدیگر کاشته می شوند. این امر باعث ایجاد یک باغ با بازده بالا می شود که گونه های مختلف گیاهان به راحتی چرخانده می شوند تا یک منبع مداوم از محصولات رسیده آماده برداشت شود.

باغبانی کانتینر به معنای رشد گیاهان شما در هر نوع ظرف است. تنها نیاز به زهکشی است ، آیا ظرف به اندازه کافی بزرگ است که گیاهان شما را در خود نگه دارد و در صورت لزوم می توان ظرف را به راحتی منتقل کرد.

از باغبانی داخل ساختمان و باغبانی هیدروپونیک به راحتی می توان در اکثر مکانهایی که فضای کاملاً آزاد وجود ندارد استفاده کرد. استفاده از چراغهای رشد یک روش اساسی برای دستیابی به این روش رشد گیاهان است و این سیستم به راحتی و در صورت لزوم و یا مورد نیاز قابل توسعه است. روش عمده دیگر ، هیدروپونیک است که در آن گیاهان در یک محیط بدون خاک پرورش می یابند و مواد مغذی توسط مایعی مانند آب که مواد مغذی و مواد معدنی اضافه کرده است ، منتقل می شود.

باغ لازانیا یا No-Dig هیچ ارتباطی با ماکارونی یا غذای ایتالیایی ندارد ، این فقط یک روش لایه بندی مواد آلی مانند کاه ، کود ، کود کمپوست ، پوشش گیاهی مرده و ضایعات مواد غذایی برای ایجاد یک بستر کاشت غنی و بارور است.

Straw Bale Gardening از نوشیدنی های نی یا یونجه تصفیه شده به عنوان محیط رشد استفاده می کند. اجرای این سیستم سریع و آسان است و در صورت تمایل می توانید یک باغ سبزی درست در وسط مسیر خود ایجاد کنید.

باغبانی عمودی ساخت و ساز یا استفاده از سازه هایی در اطراف باغ است به طوری که گیاهان به جای پراکنده شدن روی زمین رشد می کنند. این گزینه را می توان با هر یک از سیستم های فوق پیاده سازی کرد ، تا فضای رشد بیشتری ایجاد کند.